Interjút adott a Soros-birodalom örököse: mindent elmondott, amit a magyarok gondoltak róla
Kiterítette a lapjait Alex Soros.
Alexander Soros vette meg a Sátántangó eredeti kópiáját a freeSZFE jótékonysági árverésén.
A freeSZFE egyesületnek saját állítása szerint 170 hallgatója, több mint 100 oktatója és 6 munkatársa van – számolt be a 444 arról az árverésről, amit az Egyesület tevékenységének fedezésére rendezett.
„Az oktatók a kezdetektől ingyen dolgoznak, és nem csak tanítanak, hanem az adminisztrációs munkát is ők végzik, honlapot építenek, workshopokat szerveznek, okiratokat egyeztetnek a jogászokkal. A hallgatók az oktatásuk mellett munkacsoportokat alkottak, videókat vágnak, raktárat pakolnak, díszletet cipelnek. Bár sokan segítik a munkát adománnyal, épülettel, ingyen munkával, „a számlánkon jelenleg rendelkezésünkre álló összeg márciusig biztosítja a tavaly megkezdett munka, a képzések folytatását. De diplomafilmeket, vizsgaelőadásokat már nem tudunk létrehozni” – írta az Egyesület közleményében.
A december 13-án tartott aukción kéziratok, dedikált művek és festmények, valamint egy 600 ezerért leütött Roskó Gábor-szobor mellett olyan különlegességekre is lehetett licitálni, mint Básti Juli díszletkönyve a legendás Három nővérből (70 ezer), az első Freeszfe maszk (105 ezer), Cate Blanchett és Csákányi Eszter közös dedikált fotója (112 ezer), vitorlázás Sváby Andrással (150 ezer), Örkény Színház színészeinek személyes versmondásai (314 ezer) Nádasdy Ádám online irodalomórája (320 ezer) vagy Nagy Ervin bőrdzsekije a Tanár című sorozatból (500 ezer) – számolt be a 444.
Az árverésen 19 millió forint gyűlt össze. Az aukció legnagyobb tétele Tarr Béla filmrendező klasszikusának „eredeti, pozitív munkakópiája” volt. A 1994-es Sátántangó filmszalagja zárt licitben kelt el 10 millióért. Szombaton Alexander Soros facebook posztban fedte fel személyét, miszerint ő szerezte meg a kópiát.
„Azért licitáltam a filmre, hogy kifejezzem nagyrabecsülésemet Tarr munkássága iránt, illetve hogy szolidaritást vállaljak e nagyszerű intézmény bátor hallgatóival és oktatóival. A kópiát Magyarországon kívül, biztonságos körülmények között tervezem tárolni. Amint törvényes eszközökkel visszaállítják a demokráciát Magyarországon, illetve a Freeszfe elnyeri az őt megillető státuszt, visszaadom a kópiát jogos tulajdonosának, a magyar népnek” – írja posztjában Alexander Soros.
Fotó: AFP